Vinterskydning

Bueskydning Danmark Vinterskydning

Stillinger

Vinterskydning
 
Dame Micro Langbue
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Molly LützenVejle Bueskyttelaug41537636300000
5
41
1154
 
Herre Micro Recurve, klasse2
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Asta Ito-FrederiksenBueskytteforeningen Arcus4444624574490000
22
33
1368
2Jeppe FielsøEsbjerg Archery4334223974170000
13
28
1272
3Gustav SkyggelundBueskytteforeningen Arcus03553113660000
9
16
1032
4August Emil MøllerEsbjerg Archery02602452440000
5
10
749
5Tristan OlsenÅrhus Bueskyttelaug2470000000
3
5
247
 
½ Herre Micro Compound
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Mathæus ChristensenRønne Bueskytte Laug2242612382670000
23
34
766
 
Herre Micro Barbue
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Ida DalsigLollands Bueskytteklub af 20104264634854970000
29
48
1445
2Sofie NissenHaderslev Bueskyttelaug4444584734350000
20
39
1375
3Carl-Christian FreuchenLollands Bueskytteklub af 20103753994544660000
17
34
1319
4Samuel MousingBueskytteforeningen Arcus2992993753390000
14
18
1013
5Sebastian Neerhauge KrogVordingborg Bueskyttelaug267003100000
2
3
577
6Phillip DankelevVordingborg Bueskyttelaug194003190000
1
5
513
7Mathias Neerhauge KrogVordingborg Bueskyttelaug2250000000
1
4
225
8Magnus ChristensenVordingborg Bueskyttelaug1480000000
0
0
148
 
Dame Mini Recurve, klasse 2
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Tilde Holt HuynhAalborg Bueskyttelaug4765044644340000
28
52
1444
2Johanne Furst worthmannHaderslev Bueskyttelaug4554894914630000
19
45
1443
3Cathrine AndersenAabenraa Bueskyttelaug43304294550000
12
24
1317
4Naya Jefsen Aabenraa Bueskyttelaug4193704194190000
0
0
1257
5Filuca VangaaAalborg Bueskyttelaug27348039000000
20
44
1143
6Brianna TøtÅrhus Bueskyttelaug2470000000
2
1
247
 
Herre Mini Recurve, klasse 1
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Lea EderBueskytteforeningen Arcus5405505315520000
72
74
1642
2Jens SørensenBueskytteforeningen Arcus5255405495180000
55
56
1614
 
Herre Mini Recurve, klasse 2
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Jens VangsgaardLollands Bueskytteklub af 20105075225385500000
51
84
1610
2Carl Holger Lissau-JensenRønne Bueskytte Laug4625035185210000
42
60
1542
3Gustav ToppenbergÅrhus Bueskyttelaug47004504920000
23
43
1412
4Wiktor KjæpLollands Bueskytteklub af 201039904354050000
12
28
1239
5Ben KollertRønne Bueskytte Laug3212973594250000
14
20
1105
6Eskild K HaagensenViborg Bueskyttelaug3883343573280000
11
14
1079
7Torsten Ito-FrederiksenBueskytteforeningen Arcus3523563152700000
7
19
1023
8Nicolai AndersenViborg Bueskyttelaug24129933500000
1
12
875
 
½ Herre Mini Recurve
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Theo SchoeneburgRanders Bueskyttelaug0122000000
0
0
122
2Jasmin AmmentorpRanders Bueskyttelaug094000000
0
1
94
3Maria Bastrup MøllerRanders Bueskyttelaug080000000
0
0
80
 
Herre Mini Compound, klasse 2
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Patrick Hindsgavl-ChristensenBroby Sg&I's Bueskytteafdeling5204824405180000
12
104
1520
2Magnus JensenAalborg Bueskyttelaug35336003670000
4
31
1080
 
Herre Mini Barbue
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1William LarsenLollands Bueskytteklub af 20104734234354790000
29
41
1387
2Ida Marie Nissen Haderslev Bueskyttelaug3994224303850000
9
35
1251
3Emma Bak Jensen Haderslev Bueskyttelaug721991421920000
4
4
533
4Luke OlsenÅrhus Bueskyttelaug3210000000
4
5
321
5Maksymilian GorskiThy Bueskyttelaug012719100000
1
2
318
6Mikkel HolmBueskytteforeningen Arcus0110000000
0
1
110
 
Herre Mini Langbue
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Jacob LudvigsenBueskytteforeningen Arcus1511691732320000
3
5
574
 
Dame Aspirant Recurve, klasse 2
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Anne PetersenAabenraa Bueskyttelaug5095265505530000
40
51
1629
2Alberte PalmEsbjerg Archery5145144765150000
28
66
1543
3Maja GrambowHaderslev Bueskyttelaug30137804280000
6
26
1107
4Victoria Kjær OffersenViborg Bueskyttelaug1933322633100000
7
15
905
5Julie TapaninenÅrhus Bueskyttelaug282210000000
5
10
492
 
Dame Aspirant Langbue
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Kitt LohmannBueskytteforeningen Arcus4254554944270000
27
40
1376
 
Herre Aspirant Recurve, klasse 1
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Rasmus ChristensenBueskytteforeningen Arcus5725705505560000
101
59
1698
2Jonathan Holt HuynhAalborg Bueskyttelaug5615685565610000
83
80
1690
3Jonas JessenAabenraa Bueskyttelaug5585595475450000
57
41
1664
4Johannes Hedegaard MadsenEsbjerg Archery05525575480000
73
79
1657
5Mads SchultzBueskytteforeningen Arcus534052600000
34
50
1060
 
Herre Aspirant Recurve, klasse 2
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Mikkel MathiasenAalborg Bueskyttelaug5115135074820000
39
69
1531
2Jonatan Aaroe HansenAabenraa Bueskyttelaug4834834834940000
22
57
1460
3Noa LysellLollands Bueskytteklub af 2010479459000000
19
32
938
 
Herre Aspirant Compound, klasse 2
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Mads Jørgensen Haderslev Bueskyttelaug34436003610000
6
30
1065
2Rasmus Toftdal Magleby Høj- og Efterskoler005335240000
19
67
1057
 
Herre Aspirant Barbue
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Sebastian Nowack Vestergaard PetersenAabenraa Bueskyttelaug5575515385430000
70
85
1651
2Joachim B PetersenAabenraa Bueskyttelaug48848847800000
9
18
1454
3Klara NielsenAabenraa Bueskyttelaug4174674464390000
12
22
1352
4Hannah AndersenLammefjordens Bueskytter9112313000000
2
3
344
 
Dame Kadet Recurve, klasse 2
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Nellie EmanuelsenAalborg Bueskyttelaug5095075034630000
34
65
1519
2Amalie SaabyAalborg Bueskyttelaug40704874790000
25
53
1373
3Julie KristensenAalborg Bueskyttelaug2953914674210000
15
52
1279
 
Dame Senior Recurve, klasse 1
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Mia VestergaardEsbjerg Archery05465485410000
61
85
1635
2Cecilie Nowack Vestergaard PetersenAabenraa Bueskyttelaug5185325255230000
29
45
1580
3Karla SørensenAalborg Bueskyttelaug52451404560000
39
54
1494
4Kristine BæverÅrhus Bueskyttelaug5050000000
10
15
505
 
Dame Senior Recurve, klasse 2
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Helle HolmVejle Bueskyttelaug4834864944840000
32
47
1464
2Claudia KollertRønne Bueskytte Laug3623773893260000
9
30
1128
3Ninna QuaadeBueskytteforeningen Arcus03962654320000
18
18
1093
4Mia SkovÅrhus Bueskyttelaug36541231200000
7
21
1089
5Pia Rikke DankelevVordingborg Bueskyttelaug2522302822960000
1
17
830
 
Dame Senior Compound, klasse 1
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Pil Munk Carlsen Broby Sg&I's Bueskytteafdeling5635725745710000
97
73
1717
2Dorthe DamkjerBroby Sg&I's Bueskytteafdeling5665695615660000
83
95
1701
3Lærke EderBroby Sg&I's Bueskytteafdeling5595635655660000
82
90
1694
4Louise HaugeBueklubben for Buejægere og 3 D skytter, Jylland56756155900000
70
107
1687
5Line AndersenGøngen Bueklub, Præstø057356400000
60
57
1137
 
Dame Senior Compound, klasse 2
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Emilie KjærVejle Bueskyttelaug5535445495480000
45
117
1650
2Anna RasmussenLammefjordens Bueskytter4915145265290000
32
96
1569
3Irina Vraa JensenRanders Bueskyttelaug4564524624840000
9
65
1402
4Trine ToftdalMagleby Høj- og Efterskoler0051000000
8
29
510
 
Dame Senior Barbue
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Joan Vestergaard PetersenAabenraa Bueskyttelaug5155185285270000
28
49
1573
2Lotte Maria AndersenFrederikssund I.F. 18644464474784630000
21
45
1388
3Lis NielsenAabenraa Bueskyttelaug42904384480000
26
37
1315
4Katrine PedersenGøngen Bueklub, Præstø031129500000
5
12
606
5Karen ChristensenRønne Bueskytte Laug151332000000
4
9
483
 
Herre Senior Recurve, elite
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Stig Andersen (R)Bueskytteforeningen Arcus05705605800000
101
68
1710
2Magnus BagerAalborg Bueskyttelaug5495705565650000
93
65
1691
3Tobias Busk ØstrupViborg Bueskyttelaug05464935160000
46
71
1555
 
Herre Senior Recurve, klasse 1
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Jan Aaroe HansenAabenraa Bueskyttelaug5645605625520000
82
83
1686
2Morten Røn RadoorEsbjerg Archery5335475385290000
53
85
1618
3Emil Meldgaard ChristensenEsbjerg Archery5225415365350000
62
59
1612
 
Herre Senior Recurve, klasse 2
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Michael HolmVejle Bueskyttelaug4945095115040000
39
59
1524
2Sebastian NielsenAabenraa Bueskyttelaug4804864855130000
21
40
1484
3Henrik RasmussenMidtfyns Bueklub4474564464270000
13
46
1349
4Mikkel EriksenÅrhus Bueskyttelaug508499000000
20
38
1007
5Mikkel HenriksenÅrhus Bueskyttelaug509049000000
19
39
999
 
Herre Senior Compound, elite
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Christian AndersenBroby Sg&I's Bueskytteafdeling58158005880000
129
51
1749
2Rasmus BramsenBroby Sg&I's Bueskytteafdeling5755835875770000
127
53
1747
3Kent DamkjerBroby Sg&I's Bueskytteafdeling5785775805830000
121
59
1741
4Stig Andersen (C)Bueskytteforeningen Arcus05795725710000
102
78
1722
 
Herre Senior Compound, klasse 1
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Nichlas BryldBroby Sg&I's Bueskytteafdeling5825655845750000
121
59
1741
2Henrik FrederiksenBroby Sg&I's Bueskytteafdeling5765755795590000
110
70
1730
3David HaugeBueklubben for Buejægere og 3 D skytter, Jylland5735685785750000
106
74
1726
 
Herre Senior Compound, klasse 2
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Anders FalgrenLollands Bueskytteklub af 20105585665745630000
89
88
1703
2Jack LessowLammefjordens Bueskytter5385735705510000
105
63
1694
3Frank Nowack PetersenAabenraa Bueskyttelaug55955454900000
29
22
1662
4Jesper ChristensenBroby Sg&I's Bueskytteafdeling5315475265410000
36
119
1619
5René Johannsen AsmussenAabenraa Bueskyttelaug52551352500000
0
0
1563
6Alexander Stausgaard SørensenVejle Bueskyttelaug05175155100000
13
98
1542
7Frants ChristensenUlbølle Sg&If, Bueskytteafdeling0051500000
6
36
515
 
Herre Senior Barbue
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Theis HjortFrederikssund I.F. 18645475395345480000
59
80
1634
2Peter LundsgaardLollands Bueskytteklub af 20105335205375200000
61
56
1590
3Bjarne FrankAabenraa Bueskyttelaug5175395205270000
30
52
1586
4Lars Vittrup JørgensenRønne Bueskytte Laug2954774734570000
22
43
1407
5Lars Borg Vestergaard Aabenraa Bueskyttelaug3633743764160000
9
13
1166
6Johnny TheilSlagelse Bueskyttelaug4273323203910000
10
24
1150
7Ernst LethariusAabenraa Bueskyttelaug3233613373820000
7
17
1080
8Jonas Doudt PustStensballe I K's Bueskytteafd2113163152770000
3
18
908
9Theis LüztenVejle Bueskyttelaug424397000000
3
14
821
10Simon StrømgaardThy Bueskyttelaug32215915900000
13
13
640
11Ronnie JørgensenLammefjordens Bueskytter028933800000
2
10
627
12Simon Førby LarsenThy Bueskyttelaug027028800000
4
6
558
 
Herre Senior Langbue
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Paw LohmannBueskytteforeningen Arcus4704534484740000
19
49
1397
2Arild SannesRanders Bueskyttelaug4194244454280000
20
31
1297
3Marianne Malmqvist OblingBroby Sg&I's Bueskytteafdeling3923993924180000
13
24
1209
4Christina MøllerRanders Bueskyttelaug35330733700000
7
15
997
5Andreas MidtibyVordingborg Bueskyttelaug02933562810000
3
8
930
6Michael LindstrømStensballe I K's Bueskytteafd2532052452510000
1
13
749
7Felix StosiekThy Bueskyttelaug013110200000
3
5
233
 
Dame Masters Compound
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Pernille SkovgaardMiddelfart Bueskyttelaug5505525555530000
0
0
1660
 
Herre Masters Recurve
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Jess Hoffmeyer NielsenRønne Bueskytte Laug5535425395380000
76
66
1634
2Anker SewohlVordingborg Bueskyttelaug5045295315280000
49
76
1588
3Kim Gøtche ChristensenViborg Bueskyttelaug5195265275320000
40
70
1585
4Thomas NahmensAabenraa Bueskyttelaug49349605080000
41
46
1497
5Svend Dahl-PetersenHillerød Bueskyttelaug04995024890000
25
52
1490
6Søren Bo SørensenViborg Bueskyttelaug04854434740000
26
38
1402
7Henny JeremiassenBueskytteforeningen Arcus04974494370000
31
43
1383
8Bjarne Bang MadsenViborg Bueskyttelaug41304153800000
15
31
1208
9Marianne KristoffersenRønne Bueskytte Laug22201921530000
2
5
567
 
Herre Masters Compound
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Kim JakobsenLammefjordens Bueskytter5425515615550000
57
115
1667
2Svend Erik JensenRanders Bueskyttelaug5525605295460000
55
110
1658
3Henning HougaardSlagelse Bueskyttelaug5325465485370000
33
127
1631
4Svend ØrrildVordingborg Bueskyttelaug53254705470000
42
108
1626
5Henrik NielsenSlagelse Bueskyttelaug5325115055340000
18
116
1577
6Erik NissenAabenraa Bueskyttelaug5620000000
24
34
562
 
Herre Masters Barbue
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Tomas JensenVordingborg Bueskyttelaug4894965084960000
31
57
1500
2Heine Allan JørgensenBueskytteforeningen Arcus04774615170000
31
50
1455
3Thomas HolmstrømUlbølle Sg&If, Bueskytteafdeling04664654800000
17
35
1411
4flemming schwickerFrederikssund I.F. 18644494504684520000
24
43
1370
5Michael FitzwilliamsMiddelfart Bueskyttelaug4804504334130000
0
0
1363
6Hans Tofte JensenLollands Bueskytteklub af 20104283884044150000
17
26
1247
7Flemming EgholmLollands Bueskytteklub af 20103744013924280000
11
28
1221
8Christian HaugeBueskytteforeningen Arcus3733993843630000
11
16
1156
9Flemming GyllenborgGøngen Bueklub, Præstø048348500000
24
29
968
10Lars Christian AdradosThy Bueskyttelaug32437623100000
9
14
931
11Arne ThomsenThy Bueskyttelaug023120600000
3
5
437
12Carsten WolterThy Bueskyttelaug0292000000
2
4
292
13Kjeld HauptVordingborg Bueskyttelaug2280000000
2
3
228
 
Herre Masters Langbue
Pl.NavnKlubR1R2R3R4R5R6R7R8109Ialt
1Frank PedersenVordingborg Bueskyttelaug4314564844640000
19
40
1404
2Lennart DahlqvistMidtfyns Bueklub4124464204460000
20
30
1312
3Erik HarlisThy Bueskyttelaug037236900000
7
12
741